Jõgevamaa tervisedendajad 2022

27. jaanuaril 2023 olid Jõgevamaa silmapaistvamad tervisedendajad ja sportlased kutsutud Lustiverre rahvamajja, et tunnustada ja innustada neid, kes on meile kõigile eeskujuks oma liikumisharrastuse poolest. Tunnustusi jagasid Jõgevamaa Spordiliit Kalju, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi ning Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juures tegutsev Jõgevamaa Tervisenõukogu.

JAEKi nõukogu esimees Karro Külanurm  tõi oma kõnes välja 2021 aasta uuringu tulemused, mille kohaselt liigub aktiivselt vaid 40% täiskasvanuid ja vaid iga neljas laps. Alanud liikumisaastal tasub meil kõigil endi huvides oma liikumisharjumusi ja igapäevarutiini muuta. Külanurm luges ette oma kolleegi luuleread:
Täna on mu lihased
minu peale vihased,
et ma tegin eile sporti
ja ei söönud üldse torti.

Tervisedenduse tunnustused pälvisid:

  1. Jõgevamaa Tervist Edendav Tegu 2022 on Põltsamaa Väärikate Ülikool, korraldaja Marilin Mölder Põltsamaa Vallavalitsus
  2. Jõgevamaa Tervist Edendav Organisatsioon 2022 on MTÜ Põltsamaa Jalgrattaklubi
  3. Jõgevamaa Tervisedendaja 2022 on Andres Lippur
  4. Väärtusliku panuse eest Jõgevamaa elanike tervise edendamisel tunnustati aukirjaga Maiu Veltbachi

Lisaks tänati hindamatu panuse eest veel  Jõgevamaa Jäähokiklubi panuse eest elanikele uisutamise võimaluste loomise eest Jõgeval, Jõgeva Vallavalitsust noorte riskikäitumise oskusi arendava SPIN-projekti käivitamise eest, Palamuse Pritsumehed MTÜ-d kogukonna tervise– ja riskikäitumise ennetustöö eest,  Indrek Eensalu tervise- ja liikumisvõimaluste loomise eest,  Karmen Maikalu ja Maire Püssi  vanemlusprogrammi „Imelised aastad“ elluviimise  eest. 

Tervis on nagu õnn – kui see on olemas, ei pane sa seda tähele, aga kui ei ole, annab kohe tunda! Selle nimel tasub pingutada.

 

Pildid tegi Liina Laurikainen, OÜ Pilt ja Mõte.