Loading Events

Kuupäev & Kell

  • 2. juuni 2024 - 2. juuni
  • 10:00 - 20:00

Asukoht

  • Köstri allee 3
    Palamuse, Jõgevamaa 49226 Eesti

Jõgevamaa laulupidu “Täherahvas” toimub 2. juunil 2024 Palamuse O. Lutsu kihelkonnakooli muuseumi õuealal.

 

Teadlased on juba ammu kindlaks teinud, et aatomid, mis moodustavad molekule, millest koosnevad kõik organismid, kaasa arvatud inimene, on sündinud tähtede plahvatustest. Me oleme sündinud tähtedest. Seega oleme täherahvas. See on kujuteldamatu, et meid seovad otsesed sidemed kõigega, mis peade kohal tiirleb. See teeb meie maailma palju suuremaks, sest enam ei piirne see ainult atmosfääriga meie ümber. Meie tunnetel ja unistustel pole enam piire. Me võime vabastada ennast maakülgetõmbejõu raskusest ja lasta muusikal enda kanda piiritusse kõrgusse. 

Kosmiline maailm põhineb, nagu muusikagi, rütmidel. Maa käib tiiru ümber päikese aastaga, kuu käib ümber Maa päevaga jne. Need rütmid mõjutavad meid kõiki. Rütmid on ka koorilaulu aluseks. Kas me suudame tajuda kosmilisi rütme ja nendega samastuda.  Laulupidu on ainulaadne võimalus seda katsetada. 

Teadmine, et me kõik oleme sündinud tähtedest, et me oleme tähelapsed, teeb meist paremad inimesed, kes ei pööra nii suurt tähelepanu maisele ja tühisele sebimisele. Meie hing on sellest suurem.

Etendus algab kell 18.00.

Laulupeo käsitöö ja eestimaise toidu laat on avatud kell 10.00–20.00

Piletid on müügis Fientas.

Pileti hind: 10 €, etendusepäeval 15 €

NB! Lastele, kes ei käi veel koolis, on sissepääs tasuta.

Kontakti Detailid