Jämesoolevähi sõeluuringule mehed ja naised sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961 ja 1963. Uuringule on kutsutud mehed ja naised vanuses 60–68 iga kahe aasta järel, kui neil ei ole jämesoole pahaloomulist kasvajat varasemalt diagnoositud ning nad ei ole eelnevalt käinud sõelkoloskoopia uuringul.

Kuidas registreerida sõeluuringule?

2023. aasta alguseks loodi kutsutavatele digitaalne sõeluuringu kutse ehk saatekiri Patsiendiportaali, vaata https://digilugu.ee→Terviseandmed →Saatekirjad.

Saatekiri on aluseks, et broneerida uuringu aeg tervishoiu asutuses,  osalemiseks ei pea individuaalset kutset ootama jääma.

Emakakaela- ja rinnavähi sõeluuringule aja broneerimiseks helistage endale sobivasse tervishoiuasutusse ning teavitage, et soovite registreerida sõeluuringule. Vajalikud kontaktid leiate Haigekassa veebilehelt.

Jämesoolevähi sõeluuringul osalemiseks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega ja registreerida end pereõde vastuvõtule.

Esimese poolaasta jooksul saadetakse kõigile kutsutavatele  meeldetuletuseks kutsed ka e-posti või kirja teel.

Lisainfot sõeluuringute kohta leiab Tervisekassa sõeluuringute kodulehelt.

Täpsem statistika 2023. aasta vähi sõeluuringute sihtrühmade ja kutsutavate kohta on avaldatud tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis.