JAEK_LEEN_Jõgevamaa noored

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noored Karola Vels, Helena Mets, Hugo Uusküla, Jarek Kütt ja Henri Kuus otsustasid korraldada oma kooli 12. klassile suurejoonelise LÕPUBALLI. Esimeseks suureks mureks oligi noorte jaoks rahaliste vahendite leidmine. Kuna SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus on partneriks koostööprojektis LEEN (Lõuna Eesti Ettevõtlikud Noored), mille üheks osaks muuhulgas on ka noorte omaalgatuste toetamine ning noorteni see info ka õigeaegselt jõudnud oli, saime üheskoos esimese takistuse kiiresti lahendatud.

Edasine jäi aga kõik korraldusmeeskonna enda proovile panekuks: korraldati ruumid, registreerimine, toitlustus, fotograaf ja ruumide kaunistamine, konkureerivad hinnapakkumised. Noorte omaalgatuste toetamise idee seisneb paljuski just noorte ettevõtlikkuse arendamises, iseseisvuse kasvatamises.  Osa kuludest kaeti ka piletite müügist.

Korraldajate sõnul oli ideeks teha “American Prom” stiilis pidu, mille raames ka lõpuballi kuningas ja kuninganna valiti. Nendeks said Rainis Rudisaar ja Nele Liis Kuusk.

Dresscode oli pidulik ning üritusele võis kaasa võtta kaaslase. Et ball vaid tantsimisest ei koosneks, valmistasid kõik klassid ette ka tegevusi. Näiteks mängiti õhupallimängu ja kuldvillakut. Tantsuks mängis kooli enda bänd Trumm ja sõbrad, mis peole hoo sisse andis ja noored tantsupõrandale tõi. Lisaks tõi tantsunumbrid noorte ette Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vilistlane Maria Pruuli.

Ligemale 100 ballil osalenud noort said olla osa väga hästi õnnestunud ühisest meelelahutusest!

LEEN noorte omaalgatuse toetusfond

Pildil korraldusmeeskond Karola Vels, Helena Mets, Hugo Uusküla, Jarek Kütt ja Henri Kuus. Pildistas  Georg Pook.

LEEN projekti tegevusi  kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond”