22.oktoobril Von Wahl restoranis toimunud tunnustusüritusel selgusid Jõgevamaa 2021.aasta parimad ettevõtted ja kodanikuühendused!

Tunnustatud ettevõtted

Aasta ettevõte 2021: Sadala Agro OÜ
Sadala Agro OÜ on 20-aastase tegevusajalooga 100% Eesti kapitalil põhinev põllumajandusettevõte. Ettevõte panustab aktiivselt kogukonna tegevustesse, pannes õla alla nt kohaliku motokrossisündmuse Pikse Pinni korraldamisel. Investeerib ja laiendab oma ettevõtmisi, mille kaudu loob üha rohkem töökohti ümberkaudsetele inimestele. Ettevõtte juht on suure südamega inimene, kes hoolib oma töötajatest ning väärtustab neid.

Väike ja tubli 2021: Transplanet OÜ
Jalgrattapood tegutseb Põltsamaal alates 1998. aastast. Tegemist on väikeettevõttega, mis on ainukene spetsialiseerunud rattapood Jõgevamaal. Jalgrattapoe meeskond paistab silma väga viisaka ja kliendisõbraliku teenindusega ning suure abivalmidusega. Ettevõtte juht otsib iga-aastaselt uusi väljundeid, kuidas ettevõtte tegevusi laiendada. Hiljuti on lisandunud autorehvide vahetamise ja hoiustamise teenus.

Investeerija 2021: Jõgeva Majandusühistu 
Eelmise aasta aprillikuus algasid ehitustööd selleks, et rajada Jõgeva linna uus ja kaasaegne hotell. Vastvalminud hotellis on 16 tuba, mis mahutavad 29 inimest, koos lisavooditega kuni 35 inimest. Lisaks asub majas ka saun ja kohvik. Coop Hotelli pidulik avamine toimus 29.septembril 2021. Hotelli punastest tellistest maja on väga väärika ajalooga. Ligi 100 aastat tagasi, aastal 1919, mil moodustati Jõgeva Majanduse Ühisus, asus sellest majas ühistu peakauplus.

Turismitegija 2021: Kalevipoja Koda
Kalevipoja Koda läbis 2020. aastaks põhjaliku renoveerimiskuuri. Uuenenud muuseumis on võimalik osa saada meie rahvuseepose hiidsangari seiklustest läbi interaktiivsuse, mängude, filmide ja muude põnevate võimaluste. Muuseum on lühikese ajaga kogunud laialdaselt tuntust, pakkunud paljudele inimestele uusi elamusi, tutvustanud piirkonda ja tervet maakonda laiemalt, tehes koostööd erinevate ühenduste ja võrgustikega. Sel suvel aitas muuseum tutvustada Kalevipoega ka laiale maailmale. Nimelt loodi Rally Estonia Jõgevamaa katse tarbeks vaatemänguline Põrgupõhja pealtvaatamisala, mida kajastati lisaks kodustele meediaväljaannetele ka rahvusvahelises teleülekandes.

Õpilasfirma 2021: ÕF Tahe
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 12.klassi õpilaste poolt loodud ÕF TAHE valmistab käsitööna tahkeid šampoone. Toode on valmistatud loodussõbralikest õlidest, seebikivist, destilleeritud veest ja võidest.
Õpilasfirma TAHE missiooniks on vähendada plastiku tootmist, sh muuta elu pakendivabamaks ning vähendada šampoonides sisaldavate kemikaalide kasutamist, kasutades selleks loodussõbralikemaid alternatiive.

Tunnustatud kodanikuühendused

Väärt algatus 2021: Põltsamaa Raadio
Tartu Ülikoolis õppivad  Põltsamaa noored andsid sel suvel eetrisse nn Põltsamaa kogukonnaraadiot,  mis pälvis kohalikes eas  suurt ja väga positiivset tagasisidet. Raadios sai kuulata  sisutihedat programmi Põltsamaa inimestest ja ajaloost. Sügisel korraldasid noored veebis jälgitava Põltsamaa vallas kandideerivate poliitikute valimisdebati. Valdav enamus saadetest omab kestvat kultuuriloolist väärtust ja on järelkuulatavad tänagi. Noored jätkavad ettevalmistusi, et korrata raadioprojekti ka talvel.

Ettevõtlik vabaühendus 2021: Jõu ja Tervise Selts
Jõu ja Tervise Selts on üks moodsamate treeningvõimalustega spordiklubi Jõgeva linnas, kes pakub jõu- ka ringtreeninguid ca 70 huvilisele. Ühingul on 1 palgaline treener ja viimase 2 aasta jooksul on seltsi käive olnud ligi  40 tuhat eurot.  Seltsi treeneri Ailer Mõtsari  juures on käinud treenimas mitmedki tuntud eesti sportlased: kergejõustiklane Ksenija Balta, tõstja Kert Ustav, olümpial osalenud ujuja Kregor Zirk ja juunioride rannafitnessis MM hõbeda võitnud Rasmus Klaos.

Parim kodanikuühenduste projekt 2021: MTÜ Avinurme Ajavakk projekt “Hoitud pärand”
Projektiga loodi Avinurme piirkonna ajalugu kajastav veebimuuseum ning algatati Ajavaka pärandikool, mille koolitustel tutvustatakse ja õpetatakse  uutele põlvedele Avinurme kandile omaseid  pärandoskusi ning mille kaudu säilitatakse Avinurme unustuste hõlma vajunud käsitööoskusi.

Parim kodanikuühendus 2021: Tapiku Külade Selts
Selts on aidanud muuta Tapiku küla ilmet ja kirgastanud kohalikku elu. Korrastatakse  külamaja  ja kiigeplatsi ning sel aastal istutati talgute korral Tapiku sissesõidutee äärde üle 9000 lilletaime. Tuntud on Tapiku  kohvikute- ja teatripäev ning iga- aastane kõrvitsapidu. Seltsil on head koostöösidemed kohalike ettevõtjate ja Tapiku Mõisaga.

Foto: Kristi Sepri