MTÜ PEIPSIMAA KOGUKONNAKÖÖK
PRESSITEADE
02.03.2022

KALAKÜLA Peipsi järvel ootab huvilisi juba sel nädalavahetusel.

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kus moodustusid nö kalatänavad või kalakülad. Kala püüti nii pimedas kui valges, suheldi, vahetati kogemusi, tehti koos süüa ja juua, tekkisid isegi ajutised kõrtsid ja kirikud.

Juba kuuendat korda püstitavad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Rakke Kalaspordiklubi koos sõprade abiga 5. ja 6. märtsil Peipsi järvele Kasepää küla alla ajaloolise taustaga KALAKÜLA.

Püstitame 4.märtsil Peipsi järvele telklinnaku, kuhu asutame kaheks päevaks ajaloolise KALAKÜLA, kus püütakse kala, tutvustatakse erinevaid püügivahendeid ja -nippe, on vanade jääpuuride näitus, presenteerime ajaloolist ööbimise kõda Peipsil ning toimuvad töötoad jääiglu ehitamises, kalapüügis, kalatoitude valmistamises kohapeal püütud kalast. Igas korralikus külas peab olema ka kõrts ja selle koha täidab ULA baar, mis on juba kaks aastat Tartus lumebaari pidanud ning nüüd seab end ülesse  Peipsi jääle. Kui külm poeb kontidesse on võimalik end saunas soojendada.

Kalaküla põhipäev on 05. märts, mil toimub ka kogu pere kalapäev Kasepää Kala 2022: https://fb.me/e/1Dr9dfE5t

Kalakülas ööbijad on oodatud juba 04.märtsil (vajalik eelnev registreerumine ja oma ööbimistelgi olemasolu), ent kõiki huvilisi ootame laupäeval kalakülla Peipsi talve nautima ja teadmisi saama.

Täpsem info Kalaküla kohta Facebookis:  https://fb.me/e/1oSmHo8GG

Kalaküla toetus: Leader Eesti, Jõgevamaa Koostöökoda.

Korraldavad: Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ ja Rakke Kalaspordiklubi MTÜ koostöös Peipsi Harrastuskalastajate Klubi.

Lisainfo: maitseelamuse.koda@gmail.com, tel. 53934648

Tauno Laasik
Peipsimaa Kogukonnaköök
53934648