Koolitus “Kuidas kirjutada ja avalikult esineda nii, et Sinu sõnum kohale jõuaks?”

Milline on mõjus sõnum? Miks seda vaja on? Kas iga sõnum peab mõjus olema? Kuidas esitleda mõjusat sõnumit?

Kõik inimesed puutuvad igapäevaselt kokku suhtlemise, kirjutamise ja esinemisega. See võib olla kliendikohtumisel, koosolekul, e-kirja kirjutades, blogipostitust või tweeti kirjutades, intervjuud andes või võõraga tutvudes. Mihkel Raud, eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik, usub, et mõjusalt esitatud sõnum levib kiiremini ja kaugemale ning sellest on kasu nii isiklikul kui organisatsiooni tasandil.

Koolitus on loodud eesmärgiga varustada osalejaid tööriistadega, mis aitavad mõjusalt kirjutada ja avalikult esineda. Koolituspäev on intensiivne, kus teooriat illustreerivad Mihkel Raua kogemused ja näited ning praktilised ülesanded.

Ajakava:

09:30-10:00 Kogunemine ja hommikukohv

10:00-11:30 Koolituse 1.osa

11:30-11:45 Kohvipaus

11:45-13:00 Koolituse 2.osa

13:00-14:00 Lõunapaus

14:00-15:30 Koolituse 3.osa

15:30-15:45 Kohvipaus

15:45-17:00 Koolituse 4. osa

17:00 Koolituse lõpp

* Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Koolituse tulemus

Kirjutamine: koolitusel osalenu suudab mõtestada kirjutamise olemust, oskab koostada kirjutamise plaani ning selle järgi lõpptulemuseni jõuda, mõistab erinevate kirjutamisvormide struktuure, oskab panna häid ja tabavaid pealkirju ja oskab kirjutada haaravaid algusi ehk nn lead’e, suudab eristada emotsionaalset ning intellektuaalset mustandit ja mõlemat kirjutada, omab selget ülevaadet klassikalistest kirjutamisel ilmnevatest lõksudest ja oskab neid vältida, tunnetab hea lõpu vajalikkust ja suudab selle kirjutada, teeb vahet erinevate formaatide mahtudel, tunneb hea loo mudelit, oskab leida oma kirjutamise “hääle” ja “tooni”, oskab kirjutada sotsiaalmeediasse, tunneb levinumaid blogipostituste tüüpe ja suudab neis orienteeruda.

Avalik esinemine: koolitusel osalenu tunneb sõnavõttude ja kõnede struktuuri, oskab avalikeks esinemisteks valmistuda, tunneb esinemishirmuga võitlemise tehnikaid, püüda kuulajate tähelepanu, “ehitada” oma idee auditooriumi peas, väldib oskuslikult avalikel esinemistel tehtavaid vigu, loob kuulajaga sideme, suudab kuulajaga samastuda, oskab anda hea intervjuu.

Osalemistingimused

Osalema on oodatud Jõgevamaal registreeritud ja maakonnas majandustegevust omavad või potentsiaalsed ettevõtlusega alustavad naised.

Koolituse osalustasu on 25 eurot per osaleja. Osalustasu sisaldab koolitusel osalemist, koolitusmaterjale ning toitlustust.

 

Osalemise palume registreerida: https://forms.gle/LPYfYw1XBHJmoqaG6 
(Registreerumise tagavad antud ankeedi täitmine ning osalustasu maksmine).

Lisainfo: Sandra Blauberg
Turundus- ja arendusjuht/PATEE projektijuht
tel. 5866 0146, sandra@jaek.ee

Koolitusel osalemisega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse  5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.