Eesti Koostöö Kogu ootab omavalitsuste juhte, ametnikke ning aktiivseid kodanikke 22. veebruaril kella 11:00-17:00 inspiratsioonipäevale kaasa mõtlema, kuidas kohaliku elu valitsemine muuta Eestis avatumaks.

Toimumiskoht Tallinn, Roseni torn (Mere puiestee 6). Võimalus on osaleda ka Zoomi vahendusel.

REGISTREERI END SIIN: https://bit.ly/3GnfAhc hiljemalt 15. veebruaril 2022 (kohapeal kohtade arv piiratud)

Aktiivsed kodanikud on omavalitsuse suurim ressurss. Miks elanike kaasamine tihtipeale takerdub ning toob kaasa rohkem tüli kui rõõmu? Kui seadus ei kohusta, siis kust leida hea tahe, et olla avatud valitseja, kohalikke kaasav ja kuulav?

Inspiratsioonipäevale ootame omavalitsuste juhte, ametnikke ning aktiivseid kodanikke kaasa mõtlema, kuidas kohaliku elu valitsemine muuta Eestis avatumaks.
– Toome välja põnevamad järeldused rahvusvahelisest TROPICO projektist, mis analüüsis 17 e-osaluse kaasust Euroopa riikidest (sh Eestist).
– Jagame Eesti e-demokraatia lipulaeva, Rahvaalgatus.ee portaali senist pooleteise aasta pikkust kogemust kodanike ettepanekute vahendamisel kohalikele omavalitsustele.
– Toome eri osapooled kokku ja arutleme, kuidas saada kohaliku avatud valitsemisega uuele tasemele, kes ja mida peab selleks tegema.
– Ammutame inspiratsiooni erinevate KOV-ide kaasamiskogemustest.
– Leiame koosloomes võimalikke lahendusi, mis võiksid olla osa Eesti avatud valitsemise partnerluse järgmisest tegevuskavast.

Ühtlasi tähistab inspiratsioonipäeval oma kuuendat sünnipäeva osalusportaal Rahvaalgatus.ee, kelle missiooniks on pakkuda Eesti elanikele mugavat digiväravat riigi elus osalemiseks.

Programm avaldatakse www.kogu.ee lähiajal. Päevajuht: avaliku halduse ekspert Külli Taro.

Korraldajad: Eesti Koostöö Kogu, Riigikantselei, TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut.

Lisainfowww.kogu.ee, Kadri Org,  Eesti Koostöö Kogu, kadri@kogu.ee, tel. 5648 9584 või Ott Karulin,  Riigikantselei, ott.karulin@riigikantselei.eewww.kogu.ee 

Lisainformatsioon: Kersti Kurvits
Kodanikuühenduste konsultant
e-post: kersti@jaek.ee või tel. 520 8423