13. aprillil 2024 Esku koolimajas toimuvad Jõgevamaa II loometalgud  on kogukondade häkatoni stiilis kokkusaamine, kus igaüks saab osaleda oma kodukohas olevate kitsaskohtade lahendamises ja käivitada kogukonnas ühiselt elluviidavaid muutusi või projekte.

Loometalgud saavad alguse lahendamist vajavate ideede/teemade kogumisega, hiljem on kõigil võimalus ühineda talle huvipakkuva teema meeskonnaga ja talgupäeval ühes mentoritega ka neile teemadele lahenduskäik leida.

Idee esitamine  on lihtne: kui Sul on probleem, idee või mõte, millele sooviksid koos mõttekaaslastega talgutel lahendust leida, siis anna sellest teada  https://www.jaek.ee/jogevamaa-loometalgud .  Ootame teie ideid ja mõtteid kuni 10. veebruarini 2024.

Kaasa lööma on oodatud kõik, kes soovivad Jõgevamaa ja oma kodukoha probleemide lahendamises ning uute algatuste arendamises osaleda.   Ideid esitama ja loometalgutel meeskondades osalema on oodatud eraisikud,  kogukondade ja vabaühenduste esindajad, noored, ettevõtjad, ametnikud, kohalike omavalitsuste esindajad ja kõik teised huvilised.

Esitatud  ideed pannakse pärast 10. veebruari välja JAEKi kodulehele, kus kõik soovijad saavad välja valida talle huvipakkuva teema ja registreerida end selle meeskonda, et talgupäeval 13. aprillil Eskus koos mõttekaaslastega ja mentorite juhendamisel ühiselt ideedele lahendused leida.   Päeva lõpuks valib  žürii välja parimad meeskonnad, kes saavad rahalise auhinna oma idee elluviimiseks.  Loometalgud on hea võimalus igaühel saada oma kodukohas muutuste algatajaks ja elluviijaks.

Loometalguid korraldab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koos Esku Külaseltsi ja Jõgevamaa Koostöökojaga.  Rahaliselt toetavad  LEADER-programm ja Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee vald.

Jõgevamaa esimesed loometalgud toimusid 2022. aasta suvel Sadalas. Talgute võitjaks sai Kääpa noorte pannkoogikohviku rajamise idee, teise koha pälvis Põltsamaa linna toidukapp. Mõlemad ideed on tänaseks edukalt ellu viidud. Loe Jõgevamaa esimeste loometalgute kohta https://www.jaek.ee/jogevamaa-i-loometalgud/. Loometalgute moto „Puhume sädemed lõkkele“ on laenatud Piret Maasikult Tartu linna Veeriku Seltsist, kes mõned aastas tagasi  Jõgevamaa kogukonnakonverentsil ütles: „Kui kogukonnas on säde, siis tuleb kõigil osapooltel sellele iga hinna eest puid alla panna, et sädemest saaks lõke“.