Huvitavaid lahendusi esitles seitse meeskonda, kellele päeva lõpus iga tiim investorina mõttelist raha jagas. Suurima summa kogus idee Sums, mis ühendab navigatsioonisüsteemi ja turismiettevõtted. Äpis saavad kokku mugav reisikogemus, optimaalne teekond ja parimad pakkumised majutusele, toitlustusele ja meelelahutusele. Kliimaprobleeme lahendas meeskond Korkus  iselaguneva plastpudeliga. Idee seisnes korgi sisse ehitatud mehhanismis, mis pudeli avamisel loob tingimused plastiku lagunemiseks paari päeva jooksul.

Jõgevamaalt tuli häkatonile idee luua iseteenindav talupood Kesk-Eesti piirkonda. Suure kogemuspagasiga idee autoril oli kõigile kriitilistele küsimustele vastused varnast võtta ja õhin idee realiseerida. Teda on edasisel teekonnal toetamas Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatoris Olavi Israel.

Häkatonipäevast jäi kõlama ettevõtja ja päeva läbiviija Juko-Mart Kõlari mõte: ’’Kui siht ja väärtused on paigas, tiim on tugev, siis on kõik võimalik!’’ Soovime kõigile ideede autoritele tuult tiibadesse, järjekindlust ja õhinat oma ideest teostuseni jõudmisel! Häkaton toimus 19. jaanuaril 2023 Luual.

Loe rohkem 31.01.2023 Vooremaast: https://www.vooremaa.ee/tunnustati-maakonna-parimaid-sportlasi-ja-terviseedendajaid/