Tervislikud harjumused saavad alguse lasteaiast!
30. aprillil 2025 lõppes 9 kuu pikkune Seikluste Laeka sekkumisprogrammi koolitusteekond. Meie maakonnast läbisid õpetajakoolituse edukalt Puurmani Mõisakooli lasteaia Seenekese ja Pähklikese rühmad.

Seikluste Laegas – lapse ja pere ühine teekond tervislike harjumusteni!
Seikluste Laegas on teadus- ja tõenduspõhine programm, mis toetab 4–7-aastaste laste tervislike toitumis- ja liikumisharjumuste kujunemist. Tegemist on lasteaias toimuva sekkumisega, kuhu on aktiivselt kaasatud ka lapsevanemad. Programmi keskmes on lõbus ja innustav tegelaskuju – rõõmsameelne Känguru –, kes aitab lastel õppida eelistama tervislikke vahepalasid, liikuma rohkem, vähendama istumisaega liikumispauside abil ning jooma igapäevaselt vett.
Programm kestab üheksa kuud ning iga kuu keskendutakse ühele konkreetsele võtmeteemale. Teemade käsitlemist toetavad mängulised tegevused rühmades, koostööd soodustavad kodused ülesanded, perede kaasamine Känguru leppe kaudu, eesmärgistamine ning igakuised infokirjad. Programmi edukus põhineb lasteaia ja kodu koostööl – just õpetajate, laste ja perede ühine panus aitab kujundada harjumusi, mis toetavad laste tervist pikemas perspektiivis.

Puurmani Mõisakooli lasteaia rühmad Seenekene ja Pähklikene olid esimesed Jõgevamaal, kes läbisid kogu programmi, olles seeläbi inspireerivaks eeskujuks teistele maakonna lasteaedadele. Nende kogemus kinnitab, et tervislike valikute kujundamine võib olla rõõmus ja ühendav protsess, millest võidavad kõik – eelkõige lapsed ise.