Täna, 28. novembril, toimuvad viiendat korda üle-eestilised Annetamistalgud.
Veebilehelt annetamistalgud.ee leiab rekordilise hulga ehk 170 algatust, mida toetada. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna loomulikuks osaks ja tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.“Annetamine on üks lihtsamaid viise toetada enda jaoks olulisi algatusi, olgu siis oma kogukonnas või ühiskonnas laiemalt. Sel aastal on paljud Annetamistalgutel osalejad kirjeldanud ka teisi võimalusi, kuidas neile abiks olla, seega leiab igaüks endale sobiva viisi, kuidas head teha,” ütles Annetamistalgute korraldaja Heleene Lippmaa. Näiteks ootavad vabaühendused rahalise annetuse kõrval ka abi ehitus- ja korrastustöödel, veebilehe arendamise, transpordi ja kommunikatsiooniga.

Kui soovid omalt poolt aidata maailma paremaks muuta, siis mine annetamistalgute lehele , vali  talgukaardilt meelepärane ühendus või tegevus ja toeta nende tegevust jõukohase annetusega. Kutsu ka oma lähedasi, sõpru ja tuttavaid annetama – sellega oled oma toetatavale vabaühendusele veel mitmekordselt kasulik.  Eelmisel aastal annetati Annetamistalgutel kokku 141 382 eurot.

Lisaks saab annetada annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” 43 algatusele, siis lisab Swedbank annetustele omapoolse panuse. Mida rohkem annetavad inimesed armastanaidata.ee kaudu, seda suurem on ka panga panus – 10 000 euro täitumisel lisab Swedbank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja.

Annetamistalguid korraldab Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega. Annetamistalgud on osa rahvusvahelisest heategevusliikumisest Giving Tuesday, mis sai alguse 2012. aastal USA-s vastukaaluks ostuhulluse päevale mustale reedele. Sel aastal tähistatakse heade tegude päeva 90 riigis.