Aprillis kõlab stardipauk üle-eestilisele koolidevahelisele sammuväljakutsele „Kevadsammud 2024“

 

Liikumisäpp FitSphere ja head toetajad kutsuvad Sind koos kogu kooliperega suurele „Kevadsammud 2024“ sammuväljakutsele!

Liikumisäpp FitSphere korraldab juba kolmandat korda õpilaste, tudengite, õpetajate, õppejõudude ning kogu koolipere vahelist sammude kogumise väljakutset „Kevadsammud 2024“. Väljakutse algab esimesel aprillil ja kestab kuni 30. aprillini ning on kõigile tasuta.

TAI uuringute sõnul on Eestis iga kolmas koolipoiss ja iga neljas koolitüdruk rasvunud. Selle üheks peamiseks põhjustajaks on füüsiline passiivsus. Oleme FitSphere’i tiimiga võtnud eesmärgi anda igale inimesele juurde kuni kümme tervena elatud aastat. Selleni tahame jõuda läbi mängulise väljakutse, mis võiks soodustada liikumisharjumuste teket ning motiveerida üle Eesti kümneid tuhandeid inimesi. Sammudele hoo andmiseks on koolidele, klassidele, õpilastele ning õpetajatele välja pandud hulk auhindu.

Väljakutse eesmärk on selgitada välja Eesti kõige aktiivsemad põhi-, kesk-, kõrg- ning ülikoolid. Leida tublimad klassid ning aktiivsemad õpetajad. Väljakutses arvestatakse kõikide klasside ja koolide kogutud sammude keskmist – nii on võrdsed võiduvõimalused nii väikestel kui ka suurtel klassidel ja koolidel. Kokkuvõttes auhinnatakse enim õpilasi kaasanud kõrg- või ülikooli, enim õpilasi kaasanud põhikooli või gümnaasiumi, suurima osalusmääraga kõrg- või ülikooli ning aktiivsemate töötajatega kõrg- või ülikooli. Lisaks keskmiselt enim samme kogunud valdkonda või teaduskonda, keskmiselt enim samme kogunud põhikooli ja gümnaasiumi klassi. Lisaks loositakse võistluse ajal tublimatele liikujatele neljal korral ergutusauhindu.

Liikuma motiveerivad ning samme aitavad koguda T1 keskus, Liikuma Kutsuv Kool ja RMK.

Väljakutse on kõigile TASUTA!

Õpetajana saad ennast ja oma klassi registreerida SIIN!