Südamenädal Jõgevamaal: Tule liigu oma südame heaks!

15.-21. aprillil 2024 toimub Jõgevamaa Spordiliidu ja Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse eestvedamisel südamenädal, et pöörata tähelepanu liikumise olulisusele südame tervise hoidmisel. Kui sinu asutus või  meeskond väärtustab samuti tervist, siis tehke südamenädala raames mõni äge tegevus, mis on liikuv ja mida saadab koostegemise rõõm!

KUIDAS OSALEDA SÜDAMENÄDALAL?

Jõgevamaa südamenädalast osavõtmiseks:

1) Vali oma asutuse või meeskonnaga välja üks liikumispäev – mõtle välja ja tee tegevusi oma kooli/lasteaia/asutuse lähedal!

2) Tegevuseks sobib näiteks matk, jalutamine, jooksmine, jalgrattaga liikumine jne!

3) Tegevuse valimisel OLE LOOV, ära karda teha teistmoodi!

4) Registreeri enda tegevus: https://forms.gle/AxTnrSy297pkUUQe7

5) Tehke oma liikumistegevusest pilt ja saatke see info@jslkalju.ee.

Osavõtjate vahel loositakse välja auhindu! 

KUIDAS AITAB LIIKUMINE HOIDA SINU SÜDAME TERVIST?

Kardioloog Margus Viigimaa sõnul on liikumine vajalik igas vanuses inimestele haiguste ennetamiseks, töövõime tõstmiseks ja hea enesetunde saavutamises. Eriti juhib ta tähelepanu istumisele, millest on saanud „uus suitsetamine”, seda südamele võrreldava kahju tekitamise rõhutamiseks.

“Istumine kahjustab südant ja veresooni varem arvatust oluliselt rohkem,” lausus Viigimaa. “Pika ja liikumispausideta istumise käigus tekib kehas rida südant ja veresooni kahjustavaid muutusi: trombiohu tõus, lupjumise kiirenemine, ainevahetuse aeglustumine.”

Südamele tekitatud kahju neutraliseerimiseks on väga oluline roll regulaarsel liikumisel. “Kehaline aktiivsus normaliseerib vererõhku, vähendab „halva” kolesterooli ja suurendab „hea” kolesterooli taset, langetab tromboosiriski, vähihaiguse tekkeriski ning alandab stressi ja tõstab meeleolu. Liikumisega parandame ainevahetust, mis hoiab ära suhkruhaiguse tekke,” rõhutas kardioloog.

Eesti Kardioloogide Selts soovitab südame kaitsmiseks 3 kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas. Teadusuuringud näitavad, et südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

Jõgevamaa südamenädala tegevused teeb võimalikuks SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus.