Kui Jõgevamaa aasta emade nominentide tutvustusi sõnapilves vaadata, siis teate mis välja tuleb? Välja tulevad sellised lihtsad armsad sõnad nagu OMA, LASTE, VÄGA, HEA, EMA. Aga ka KOOS, ALATI, ISE, AITAB, TUBLI jne. Jõgevamaa aasta ema statuut näeb ette: „Jõgevamaa Aasta Ema aunimetuse konkursile esitatakse ema, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks ning kelle peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt üks laps.“ Kõige olulisem, on tegevus kodus. Sest vaid nii me kasvatame Eestimaale lojaalseid kodanikke. Aga muidugi on meie tänaste nominentide panus ka Jõgevamaale hindamatu.

 • Näiteks ema Eda saab hakkama kõigega mida ette võtab ja viib algatatu ka lõpule.
 • Ema Sirje on oma tagasihoidlikul moel ja muheda huumorisoone najal igast eluraskusest välja tulnud.
 • Ema Kersti on kogu elu töötanud selle nimel, et toetada oma perekonda, eelkõige lapsi. Samas ühiskondlikus elus on ta aidanud kohalikke vanureid ja abistanud neid vanaduse päevil.
 • Ema Ene armastavad nii enda, kui Kääpa lasteaia lapsed. Nii vastutulelikku inimest, kui Ene, on raske leida.
 • Ema Kersti võiks olla laulu „Kui naine armastab meest“ inspiratsioon, aga see laul oli olemas ammu enne teda. Kuid armastatuna tunnevad ennast tema kõrval kogupere, hõimlased ja kolleegid.
 • Ema Anneli tiitleid ja saavutusi ei hakka hetkel ette lugema, aga oma heasüdamliku tegutsemisega on eeskujuks paljudele ja võitnud kogukonna usalduse.
 • Ema Ene on täielikult perekonna süda ja hing ning alustala. Ta on alati särav, sõbralik ja siiralt lahke inimene.
 • Ema Karin ei oska midagi teha poolikult. Ta panustab alati 110 protsendiliselt.
 • Ema Ülle on inimene, kes loob ja hoiab traditsioone nii oma peres, ajakirjanduses, kui koolis õpetajana.
 • Ema Herle peab tähtsaks, et lapsi tuleb juba varakult kõigesse kaasata, nende huvialasid suunata ja toetada ning neid igale poole kaasa võtta. Sellisel juhul kasvavad tublid ja hakkajad inimesed, kes elus läbi löövad ja hakkama saavad.
 • Ka ema Tiina on töökas ja sihikindel naine, kes oskab hästi ühendada laste kasvatamise, õpingud, kutsetöö ja hobid. Ta on väga mitmekülgne: ta on koolis haridustehnoloog, aga ka ajalooõpetaja, ja rahvatantsurühmade juhendaja.

Tegelikult on kõik emad nii Jõgevamaal, kui üle Eesti, üle maailma kõige paremad. Nad väärivad tiitlit aasta ema, aasta eeskuju, aasta tegija, aasta disainer, ravija, õpetaja jne. Aga Statuut on ees ja selle kohaselt saab ka 2023 aastal Jõgevamaa endale aasta ema. Jõgevamaa aasta emaa  on oma loomult sõbralik, empaatiline, energiline, hea suhtleja. Ta teeb kõike suure pühendumusega. Kultuuripisiku on  ta saanud oma vanematelt, kellega koos tehti pereansamblit . Ametikooli ajal tantsis rahvatantsuansamblis Kandali. Sealt algas tema suur armastus rahvatantsu vastu. 2001. aastast on ise rahvatantsuringide juhendaja ja on seda  siiani. Peale rahvatantsijate on juhendanud ka võimlejaid. Karin leiab alati aega oma töö ja pere kõrvalt, et korraldada tantsijatele tantsulaagreid ja pikemaid treeningpäevi nädalavahetustel, et tulemused oleks suurepärased, tantsud ideaalsed ja tantsijal rõõm kui pääs Tallinnasse Laulu- ja Tantsupeole on lunastatud. Ta ei oska midagi teha poolikult. Alati panustab ta oma tegemistesse 110 protsenti. ta on kolme tubli lapse ema. Ta on oskuslikult ühendanud nii töö-, pereelu kui ka  kultuuritegemise. Ta on nakatanud tantsupisikuga ka oma lapsed. Kõik tema kolm last on tantsinud tema rühmades. Sageli oli nii, et ta sõitis Tallinnasse üldtantsupeole kõigi kolmega  ja koju jäi ainult pereisa. Ta hoolib väga ka kodukülast. Aitab külaseltsi vastavalt võimalustele. Tema pojad on külaseltsi liikmed ja edendavad aktiivselt kohalikku spordielu.

Jõgevamaa aasta ema on Karin Uusküla! Palju õnne ja visadust kõikidele emadele!