Parimad kodanikuühendused 2023

Parim kodanikuühendus 2023  –  Kamari Haridusselts

Selts viis  sel aastal ellu  10 erinevat projekti. Külamaja juurde valmib varsti mitme programmi toetusel  kogukonnaköök, 23. korda korraldati kohalikele lastele suvelaager, toimus teine Supifestival.  Kamari küla osales ka LEADER programmi  arukate külade projektis, mille käigus koostati külale uus arengukava ja saadi koostööst teiste ühingutega palju uusi kasulikke teadmisi ja oskusi.

Parim kodanikuühenduste projekt 202 –  “Sada Sadalas  festival” – Sadala Külade Selts 

Kahepäevase koguperefestivaliga  tähistati Sadala piirkonna saja aastaseks saamist ning ka teisi ümbruskonna sajaga seotud ajaloolisi fakte ja tähtpäevi. Koostöös teiste seltside, ettevõtjate ja kohaliku omavalitsusega korraldati eesti käsitöö ja toidu laat, spordi-, haridus- ja kultuuriprogramm, tegevusi lastele ja tutvuda sai välinäitusega.  Festivalil osales kokku üle 600 inimese.

Ettevõtlik vabaühendus 2023  –   MTÜ Kuningamäe KK

Põltsamaa vallas asuva Kuningamäe Kardikeskuse võidusõidurada võimaldab kogeda adrenaliinirohket kardisõitu ning võistlemist kaunis looduskeskkonnas nii algajal kui kogenud sõitjal. Võimalus on korraldada firmaüritusi, kardikeskus pakub ka majutust, on olemas võimalus telkimiseks ja autokaravaniga peatumiseks. 2023.aastal on kardikeskuses ette võetud erinevaid arendustegevusi, parandatud välisvalgustust ning tõhustatud kardiraja turvalisust

Väärt algatus 2023

Mootorrattaskulptuur Jõgevale
Jõgeva MC eestvedamisel ja paljude vabatahtlike, annetajate ja toetajate abiga valmis Tapio Markku Lahtil metallist mootorrattaskulptuur Eesti motokultuuri tähistamiseks. Skulptuur asub Jõgeva linnas Alexela tankla ringtee keskel oleval künkal ja selle läheduses kergliiklustee ääres on ka infotahvel, kust huvilised saavad teada sulptuuri nime, autori ja sünniloo.

Kersti Pook  – Põltsamaa kirikule uue kirikuvaiba kudumine
Tunnustus antakse Kersti Poogile  Eesti pikima kirikuvaiba kangastelgedel käsitsi kudumise eest, tänuks tema erilisele  pühendumisele, põhjalikule uurimustööle seni teadmata tehniliste võtete tuvastamisel, tema panuse eest kangrutöö traditsioonide tutvustamisel ja põlistamisel, mille tulemusena sai Põltsamaa kirik uue uhke  kirikuvaiba.

Tutvu kõigi kodanikuühenduste nominentidega –  Nominendid 2023

Selle aasta tunnustamiskonkursile esitati 29 erinevat kandidaati.
Parimad valis välja komisjon, kuhu kuulusid Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee valla, Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse ja Jõgevamaa Arendus- ja ettevõtluskeskuse esindajad. 
Pidulik tunnustamissündmus toimus 17. novembril Puurmani mõisas. 

Kodanikuühenduste tunnustamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee vald.