Konkurss 2025. aastal toimuva laulu- ja tantsupeo rahvamuusikapeo loomingulise juhi leidmiseks

 

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga kuulutas välja avaliku konkursi XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo raames toimuva rahvamuusikapeo kontserdi loomingulise juhi leidmiseks. Tööde laekumise lõpptähtaeg konkursile on 30. november 2022.

Loomingulise juhi kandidaadilt eeldatakse muusikalist haridust ning kasuks tuleb töö rahvamuusika kollektiivi juhendajana. Samuti on kandideerimise eelduseks  varasem osalus üld- või noortepeo loomingulises meeskonnas või ka mõne üle-eestilise muusikaürituse korraldamise kogemus väljaspool laulu- ja tantsupeo protsessi.

Konkursil osalemiseks tuleb kandidaadil koostada nägemus nii kontserdist endast kui ka teekonnast kontserdile. Palutakse kirjeldada repertuaari valiku põhimõtteid ning seda, kuidas on kavas kasutada erinevaid traditsioonilisi eesti rahvamuusika pilliliike. Samuti palutakse kandidaadil koostada essee teemal “Eesti rahvamuusika 2025”.

Konkursitööd tuleb hiljemalt 30. novembriks kell 12.00 saata e-postiga aadressile laulupidu@laulupidu.ee või tuua/saata aadressile Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, Pärnu mnt 10, Tallinn 10148.

Täpsem info konkursi kohta on leitav veebilehtedel

laulupidu.ee: (https://2023.laulupidu.ee/avalik-konkurss-2025-aasta-rahvamuusikakontserdi-loomingulise-juhi-leidmiseks/) ning

www.errs.ee:  (https://errs.ee/wp-content/uploads/2022/11/2025.-aasta-rahvamuusikapeo-loomingulise-juhi-konkurss.pdf)

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu toimub Tallinnas 3.-6. juulil 2025. XXVIII laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson ning XXI tantsupeo pealavastaja on Helena Mariana Reimann.

Rahvamuusikapeo kontsert toimub 4. juulil 2025 Tallinnas Vabaduse väljakul. Kontsert kuulub XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo tervikprogrammi, lähtudes ühtsest juhtmõttest ning väärtustest.

Lisainfo:

Andi Einaste, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA rahvamuusikatoimetaja

e-post: andi.einaste@laulupidu.ee