PRIA maaelu mitmekesistamise investeeringutoetus

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetust kuni 150 000 eurot saab kasutada uute seadmete ostmiseks ja tootmis- või teenindusruumide ehitamiseks. Investeeringuobjekt peab asuma maapiirkonnas.

Toetust saavad taotleda kuni 9 töötajaga vähemalt 2 aastat tegutsenud mikroettevõtted, kellel on plaan luua juurde uusi töökohti maapiirkonda ja kes vajavad seejuures toetust investeeringute tegemisel.

SA Pärnumaa Arenduskeskuse korraldatud 7.juunil 2022 toimunud PRIA maaelu mitmekesistamise infopäeva esitlused ja veebinari järele vaatamise lingid, millele klikkides jõuate salvestuses teid huvitava osani.  

00:01:16 Meetme tutvustus – Allar Korjas, Maaeluministeerium

00:40:47 Olulised tegevused enne taotlemist – Kaimo Puniste, PRIA

00:51:20 Taotluse sisestamine – Anu Sisask, PRIA

01:08:22 Küsimused-vastused

Infopäeval mainiti, et toetuse näol on tegemist vähese tähtsusega riigiabiga, mida üks ettevõte saab kolme aasta jooksul kasutada kuni 200 000 € ulatuses. Oma ettevõtte vähese tähtsusega abi jääki, millest sõltub maksimaalne võimalik toetuse maht, saate kontrollida siit: https://www.rahandusministeerium.ee/et/riigiabi

Finantsprognooside läbimõtlemisel on abiks isegenereeruv vorm, mille leiate siit: https://pilv.rtk.ee/apps/onlyoffice/s/Lq9fQm7ZqbNpBaM?fileId=39235 , lisainfot saab ka siit:  https://www.arenduskeskused.ee/finantsanaluusi-ja-prognoosi-koostamine/

Toetusmeetme taotlemine toimub 2022 aasta septembris kahenädalase perioodi jooksul ja taotlusvooru täpsed kuupäevad on veel kinnitamisel.  Edaspidi leiate kõige värskema info PRIA kanalitest või kodulehelt: https://parnukobar.ee/uudised/pria-maaelu-mitmekesistamise-investeeringutoetus/. Sinna paneme peagi ka PRIA vastused infopäeval edasist täpsustamist vajanud küsimustele. 

Esitlused

Lisainfo meetme kohta:

Põhjalik ülevaade toetuse tingimustest PRIA kodulehel (info on uuendamisel).

PRIA toetuste infotelefon 737 7678

Meetmega seotud videojuhendid leiate Maaeluministeeriumi Youtube kanalilt.

Oma ettevõtte vähese tähtsusega abi jääki, millest sõltub maksimaalne võimalik toetuse maht, saate kontrollida SIIT.

Finantsprognooside läbimõtlemisel on abiks isegenereeruv vorm (RTK starditoetuse näidisvorm), mille leiate SIIT:

Lisaks on võimalik lugeda finantsanalüüsi ja prognoosi koostamise kohta SIIT.