XIII noorte laulu- ja tantsupeo auks lehvivad muutunud lipuseaduse alusel esimest korda lipud üle terve Eesti. Riigikogu otsusega on alates 2023. aastast lipupäevade loetelus kõik üldlaulu- ja -tantsupeo ning noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad. Tänavuse peo esimesel hommikul assisteerivad Pika Hermanni tornis lipuheiskamist noortepeol osalevad lauljad, tantsijad ning rahvamuusikud. Lipud tähistavad XIII noortepeo toimumist 30. juunist 2. juulini.

Homme algava noorte laulu- ja tantsupeo puhul heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus kutsub aga kõiki üles ehtima neil päevadel sinimustvalgega ka oma kodusid. „Olgu see austusavaldus kõigile neile, kes on pidude traditsiooni rohkem kui 150 aastat elus hoidnud, ning tunnustus nendele 31 415 noorele artistile ja nende juhendajatele, kes traditsiooni sel nädalavahetusel toimuval noortepeol edasi kannavad,“ sõnas laulu- ja tantsupeo juhataja Margus Toomla.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ algust märgib 30. juuni hommikul kell 7.00 pidulik liputseremoonia Pika Hermanni tornis. Riigilipu heiskamist assisteerivad kaks koorilauljat, kaks rahvatantsijat ja kaks rahvapillimuusikut, kes kõik astuvad üles ka tänavusel noortepeol.

Pidulikul tseremoonial Kuberneri aias osalevad peo kunstilised juhid Pärt Uusberg, Agne Kurrikoff-Herman ja Juhan Uppin. Noortepeolisi tervitavad Riigikogu esimees Lauri Hussar ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Margus Toomla. Kaunist muusikat pakuvad tütarlastekoor Ellerhein ja noor andekas kandlemängija Aia Rikka.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

NB! Hea meediaväljaande esindaja, oled oodatud liputseremooniat vaatama ja kajastama 30. juunil kell 6.45 Riigikogu kõrval Kuberneri aias.

Pärast tseremooniat on võimalus intervjuudeks. Palume tulekust teada anda e-posti aadressil press@laulupidu.ee või telefonil 5355 2519.