XIII noorte laulupeo solistidekonkursile saatis oma häälenäidisega video 115 noort. Olav Ehala ja Juhan Viidingu “Kodulaulu” kaks solisti valitakse välja konkursi järgmises voorus, mis toimub 16. mail Tallinnas.

Paljudele inimestele Helle Murdmaa lastefilmist “Nukitsamees” tuttav Olav Ehala “Kodulaul”  kõlab suvisel peol segakooride repertuaaris. Segakooride liigijuht Valter Soosalu kinnitas, et konkursil on osalemas palju andekaid soliste ja tase oli ühtlaselt kõrge. “On ju teada, et Eestis leidub palju musikaalseid noori ja väga hea meel on selle üle, et osa neist leidis tee ka meie konkursile. Ehkki lõppvaliku tegemine seisab veel ees, pole kahtlustki, et laulupeol esitavad Ehala “Kodulaulu” koos meie tublide kooridega suurepärased solistid,” ütles Soosalu.

Konkursile oodati osalema 14-26-aastaseid neidusid ja noormehi. Soosalu sõnul ei tulnud üllatusena, et naishääli laekus rohkem ja noormeeste osakaal jäi tagasihoidlikumaks. “Video saatsid 91 nais- ja 24 meessolisti,” täpsustas ta. “Sealt valib hindamiskomisjon välja noored, keda ootame 16. mail Tallinnasse. Siis saame noortega tuttavaks ja on võimalik igaühe eripära juba täpsemalt hinnata. Lõpliku otsuse langetame kohe pärast teise vooru toimumist.”

Olav Ehala “Kodulaulu” dirigent Markus Leppoja lisas omalt poolt, et valiku tegemisel hindab komisjon ka teises voorus mõtestatud ja vaba laulmist, mis aitab sõnumil publikuni jõuda. “Siiski on tähtis ka teatav tehniline kandvus ja sobivus dirigendi interpretatsiooniga näiteks tämbri ja fraseerimise osas,” selgitas Leppoja. Väga olulisel kohal on loomulikult ka esinemisjulgus. “Väljavalitud solistidega jätkame veel harjutamist ning koos kooriga saavad nad kokku laulda juba laulupeo proovides lauluväljakul,” ütles Leppoja.

Viimati kõlas Olav Ehala ja Juhan Viidingu “Kodulaul” laulupeo rohkem kui 20 aastat tagasi. “Väga paljud praegu kooris laulvad noored polnud sellel ajal veel sündinudki, niisiis leidsime, et on aeg see armastatud pala taas laulupeo repertuaari võtta. Tegemist on teosega, mil on ajatu sõnum ja imeline viis. Usume, et laul pakub suvisel noortepeol rõõmu nii esitajatele kui ka publikule,” ütles segakooride liigijuht Valter Soosalu lõpetuseks.

Lingilt leiab “Kodulaulu” dirigendi Markus Leppoja foto. Autor: Vahur Lõhmus

https://photos.app.goo.gl/tUz5cFECTmRgCxXt5