Edulood 2019

2019 aasta edulugude konkursile esitati Jõgevamaalt 2 edulugu.

1. Adavere Põhikool esitas eduloo konkursile kategoorias Põnev koolitund eduloo “Nii palju kära ümber ühe koogitüki!”. Koolis toimuvad erinevad laadapäevad ( Mihklilaat; Mardilaat; Kadrilaat; Sõbrakohvik jne) Lapsed tulevad oma koogikesega- heal juhul on ta selle ise küpsetanud, enamjaolt tegi seda ema/ vanaema. Laps paneb koogitükikesele hinna, õhtuks on väga õnnelik, et teenis täna niipalju raha. Kuid, kas teenis? Kas kulud on tasa? Mis on koogi omahind? Kas koogiküpsetamiseks vajalikud vahendid osteti suvalisest poest või tehti seda läbimõeldult? 

Miks lapsed laadapäeval ei taha enam suppi sööma minna? Kui palju andis koogitükike mulle energiat? Mida peab/ ja kui palju selleks tegema, et liigsed kilokalorid kulutada? Kas selliseid küsimusi üldse teadvustatakse? Kodus/ koolis, koguaeg on kiire- me muudkui õpime, õpime, õpime aga kas päriselus oma õpitut ka kasutame?

See ei peaks olema innovaatiline käsitlus, kuid selgus, et on vägagi. Kiire elutempo sunnib meid esimesest ettejuhtuvast poest ostma toiduained, sööme ära oma koogitüki või kaks ning siis istuma arvuti taha, et tutvuda tõelise maailmaga. Samas arstid ning tervishoiuspetsialistid vaevlevad küsimuse ees- kuidas võidelda ülekaalulisusega ning suunata noored liikuma. Kuidas tutvustada ja muuta ühiskond teadlikumaks tervisliku toitumise põhimõtete osas.

Oh, küll oli põnev tund ja niipalju kära ühe koogitüki ümber.

 
 

2. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi edulugu “Muusikanädala korraldamine Põltsamaa valla koolide õpilastele”. Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on kõige suuremas mahus ettevõtlusõpe just gümnaasiumi osas. Juba mitmeid aastaid on tehtud integreeritud õppeainet, kus on kokku pandud karjääriõpetus, ettevõtlus- ja majandusõpetus, projektitöö ja suhtlemispsühholoogia. Just projektitöö tunni raames valisid 11. klassi õpilased Anete Miller, Kadi Morgenson ja Siim Hendrik Saar oma projektiks Muusikanädala. Kui siiani oli traditsioonilise muusikanädala korraldamise kandev jõud olnud muusikaõpetajal, siis sel aastal näitasid ettevõtlikkust ülesse õpilased. Antud õpilased väärivad tunnustust, kuna nii mahukat projekti varem projektitöö tunni raames tehtud ei ole. Õpilased alustasid muusikanädala ettevalmistustega juba eelmisel õppeaastal ning nende kanda oli kogu ürituse ettevalmistamine, organiseerimine, kokkulepete sõlmimine, sponsorite otsimine, projekti kirjutamine, ürituse läbiviimine ja aruandlus.

Vali uudised

Vooremaa

17. oktoobril 2019 toimus Haridusfestivalil Paide Muusika- ja Teatrimajas. Selgusid järgmised nominendid:
 

Parimate koolide auhinnafondi eest hoolitseb ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu, mida finantseerib Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond. Lasteaedade auhinnafondi rahastab SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus. 

Sillamäe lasteaed Päikseke “Robootika”

Türi lasteaed “Toidu teekond taldrikule”

Rakvere Eralasteaed Kaur “Kanad lasteaias”

Jõõpre kool “Jõõpre bussipeatuse uuendamine”

Oru Kool “Linnaga Linnamäel”

Võru Kesklinna Kool “Muusikal”

Koeru Keskkool “Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev”

Läänemaa Ühisgümnaasium “Praktilise turunduse koostööprojekt”

Rakke Kool “Cad Robotics”

Kohtla-Järve Järve Gümnaasium “Moedemm”

Lihula Gümnaasium “Heategevuslik viimase koolikella ball”

Väätsa Põhikool “Träsh walk”

Antsla Gümnaasium “Loovuslaager”

Hargla Kool “Teistsugune koolipäev”

Rakvere Reaalgümnaasium “Raamat”